Jeg klarte å forville meg inn på et forum hvor de diskuterte jenter og “boling”, og mitt navn ble dessverre nevnt.
De aller fleste har fått med seg hva jeg mener om saken, og selv om det ikke beviser noe så er det ikke mange som hadde opprettet en blogg kun for å skrive om fordommer og “renvaske” seg selv. Eller irritere på seg mange i miljøet ved å fremstå som en antidoping-primadonna.
Denne siden er ikke den bloggen jeg har hatt siden begynnelsen, jeg opprettet en blogg første gang i april 2008 etter mine første konkurranser. Hovedgrunnen var faktisk å skrive om fordommer i og med at jeg begynte å skjønne hvor utbredt steroidebruk var, selv i bodyfitness, og jeg ville for alt i verden ikke forbindes med det.
Jeg har ganske sterke meninger om narkotika og steroider, og selv om jeg ikke legger meg oppi hva andre gjør så er det personlig noe jeg aldri ville ha prøvd engang - i hvert fall ikke for å være med i en konkurranse for å vinne en pokal. Da blir mye av poenget med konkurranse borte føler jeg.

Det vil alltid være de som ikke tror at jeg er ren uansett hvor mye jeg skriver om saken, men det er som oftest de som ikke har oppnådd det de selv ønsker kroppslig sett. De har sikkert ikke disse såkalte ‘genetiske forutsetningene’ for å bygge muskler og tror at andre som har bedre fremgang ikke har fått det kun ved å trene. Det må jo være surt for enkelte å se at andre, og da spesielt jenter, bygger opp en atletisk/muskuløs kropp på kort tid når de selv ikke får samme resultat – det skjønner jeg, jeg hadde sikkert hatt samme forutinntatte mening selv.
Jeg tok kontakt med antidoping-Norge i fjor og spurte om de var interessert i et samarbeid/opplegg hvor de fulgte meg en stund før konkurranse og testet uten forvarsel, men det er dessverre slik at BF ikke er en idrett som er med i idrettsforbundet, det er en sport og da koster det penger.
Jeg valgte også å være åpen om hjertediagnosene jeg fikk påvist i 2005/2006, både for å vise andre (hjerte)syke at trening er viktig og ingen hindring for å ikke styrketrene, og som nok et forsøk på å bevise at jeg ikke utsetter kroppen min for dritt.
Jeg er ikke stor muskelmessig i forhold til mange andre bodyfitnessutøvere, det var derfor det ble en stor debatt etter høstens konkurranser. Jeg er heller ikke steinhard, jeg kommer i den sceneformen som er mulig for meg uten å ta så mye som en liten koffeinpille. Og nei, jeg sier ikke at alle som er større og hardere enn meg har gjort det, dette handler i tillegg mye om hvor lenge man har trent. Jeg har kun styrketrent i et par år (!), så at noen tror jeg har brukt steroider for å bygge muskler og komme ned i fettprosent får jeg bare ta som et stort kompliment (selv om jeg egentlig blir både sint og skikkelig fornærma).
Så lenge jeg og de jeg er glad i vet hva som er sant og hvordan ting er, det er det som betyr noe. Det betyr egentlig alt.
Dette er et innlegg jeg skrev for et år siden;
Ren muskulatur
Ja, da fikk jeg vaiet dette antidoping-flagget igjen.. Om ikke annet for å motivere andre treningsglade jenter der ute.
