inneholder reklamelenker
Heisann!
I dag får dere lompelunsj på 3 ulike måter – hvilken velger du?
1. Lomper med pålegg
Du trenger: (1 porsjon)
2 lomper
2 ts philadelphiaost til å smøre på lompene
2 kokte egg
2 skiver kalkunskinke
salt & pepper
Spinatblader og paprika
2. Lompetoast
Oppskrift: (1 porsjon)
2 lomper
1 ts ketchup
1 ts philadelphiaost
2 skiver kalkunskinke
4 osteskiver
paprikapulver og oregano
Fremgangsmåte:
Smør ketchup på én lompe og philadelphiaost på den andre. Legg skinke og ost på en lompe, krydre godt og legg den andre oppå. Inn i toastjern (eventuelt vaffeljern) et par minutter og vips så er det klart.
3. Lompecrêpes
Du trenger:
1. Banan
2. Lomper
3. Sukkerfritt sjokoladepålegg (eller smeltet mørk sjokolade)
Smør to lomper med sjokoladepålegg (eller smeltet mørk sjokolade), skjær banan og legg over den ene, legg på den andre som et lokk. Stek i en tørr panne på middels varme til du ser at underste lompe krymper og blir litt stekt, snu forsiktig og stek på andre siden. Strø sukrinmelis over til slutt.
Nå har jeg akkurat laget to digge, veganske frokosttips som er et oppdrag for noe godt jeg skal vise dere neste uke, og nå venter en liten treningsøkt før nye kostholdsplaner skal lages.
Dere finner meg også på instagram: @kriweb
Håper dere får en fin dag! Her skinner sola ♥
I går kveld satt jeg og cravet noe godt og søtt (sjokolade), men siden skuffer og skap var tomme for snop så ble det med lengselen. Neste gang skal jeg jammen det bare lage meg lompecrêpes! Hadde glemt hvor godt det er. Bra du gir oss så mye matinspo, Kristine 😀
Anja: Så du holdt ut med lengselen ja, så flink er aldri jeg 😀 Bare hyggelig! Håper du får en fin onsdag ♥
Kan man bruke honning om man ikke har fibersirup tilgjengelig?😄
Cecilie: Tenker du på ostekaken eller bollene? Uansett – ja, det kan du! 😀