inneholder reklamelenke
Den deilige sommervarmen fortsetter, og selvom en liten del av meg begynner å bli klar for kjølig høstluft, kan man nesten ikke klage.
Vi finner bare ulike måter å avkjøle oss på, og siden det blir mye is for tiden går det an å la det bli noen sunnere alternativer her og der;
Jeg har laget is av ganske mye innen frukt-, bær- og grønt, men vannmelon hadde jeg aldri testet – det blir ikke siste gang for å si det sånn!
Jeg fikk god hjelp av lille M som synes dette både var gøy og godt, så dette er et fint tips til dere med barn.
Det er superlett å lage;
Vannmelon
Mørk sjokolade
Skjær vannmelon i mindre trekanter, tre på et spyd og inn i fryseren et par timer. Smelt sjokolade og ha over, nyt!
Du kan selvfølgelig gjøre dette med andre valgfrie frukt, som for eksempel kiwi og banan;
Håper det smaker ♥
Det er så digg, har laget av banan og også av vannmelon skiver – minsten digger det. 🙂 Har også blendet vannmelon og fryst til is.
Vi lager også masse annen is, smoothie is i alle varianter, avokadois, fløteis med kokosblomstsukker til litt ekstra stas, og hjemmelaget sjokoladepå blir det enda litt ekstra stas 🙂
Åh så skjønt! Fin aktivitet for de som begynner så smått og hjelpe til på kjøkkenet <3 Også så sunt og godt 😀
Nina Bakke: Så smart, og så godt! Det er ikke alt de små liker, men fryst vannmelon ble en vinner. Har noen druer liggende i fryseren nå, så får vi se om det faller i smak også 🙂