reklame/sponsorlink
Hei!
Det er onsdag og det betyr lillelørdag! Hva med å ha noen av disse liggende som kan tilfredsstille søtsuget om kvelden;
Oppskrift: (12 stk)
150 g fibersirup
100 g vikingmelk
5 dråper stevia karamell
100 g sukkerfri sjokolade
Fremgangsmåte
Sett formen du skal bruke i fryseren. Ha fibersirup, vikingmelk og stevia i en kjele og kok på lav varme i ca 15 min eller til den begynner å tykne og bli litt seig. Sett kjølig.
Smelt sukkerfri sjokolade i mikro – pass på så det ikke blir for varmt, ta den heller ut flere ganger og rør rundt.
Ta formen ut av fryseren, hell i smeltet sjokolade og smør ut i kantene. Legg en liten klatt med (avkjølet) karamell nedi og topp med litt smeltet sjokolade igjen. Sett i kjøleskap eller fryser og la stivne helt.
Du vil få en del karamellfyll til overs med denne oppskriften, den kan du bruke over pannekaker, yoghurt, i kaker eller cookies. Du kan også lage ekstra mange smil-sjokolader og oppbevare i fryseren.
Håper det smaker!
Ellers har jeg lovet en hjemmedag med lille M på fredag, så nå skal jeg hive meg rundt og bli ferdig med alt på to-do-listen slik at vi kan ta helg litt tidligere.
#twinning #jeansandstripes
God onsdag til dere!
Kan jeg fryse ned karamellen som ble til god? For æ bruke den senere 🙂
Må bare si at du ser utrolig bra ut som gravid?
Lena: Ja, det kan du 🙂
Martha: Så hyggelig av deg, takk 🙂 ♥
Helt enig med Martha. Du ser flott ut
Hyggelig, takk!
Kan man erstatte fibersirup med noe annet? annen søtning f.eks?
Malin: Nei dessverre, den gjør at det blir karamell. Da må du i tilfelle erstatte den med vanlig sirup.
Hei, Hvor lang tid tar det vanligvis før karamellen stivner? Stått over natten nå, og fortsatt relativt flytende..
Tonje: Hei! Karamellen skal bli ganske seig/tjukk allerede kort etter koketid, så da har den kanskje ikke blitt kokt lenge nok.
Da prøver vi igjen.. Kokte til og med litt lenger enn tiden i oppskriften, da jeg syns den var flytende. Smaen var der, og det var prima:) Men du, hvor har du kjøpt formene dine? De jeg brukte var det så vanskelig å løsne hver bit fra.
Så bra! Jeg kjøper silikonformer fra e-bay 🙂