Vi kjører en reprise av denne, den er så god!
Rullekake med sjokoladekrem
- 1 egg
- 3 eggehviter
- 15 g bakepro
- 15 g kokosmel
- 15 g sukrinmelis
- 1 ts xanthan gum (eller potetmel)
- 5-6 dråper stevia vanilje
- 0,2-0,3 dl melk
- Bland et helt egg og en eggehvite sammen med en skvett melk, bakepro, kokosmel, sukrinmelis, xanthan gum og stevia – du kan gjerne bruke en vanlig gaffel til dette da det ikke skal piskes noe særlig.
- Stivpisk to eggehviter og vend inn i røren til du får en mousselignende røre. Bre utover et bakepapir, i en rektangulær form, og inn i ovnen på 180 grader i 20 min.
- Løsne den ferdigstekte kaken fra bakepapiret (jeg bruker alltid ostehøvelen til dette), smør på sjokoladekrem eller annet fyll, og rull sammen.
Tips: spar på eggeplommene, de kan blant annet brukes til å lage vaniljesaus eller aioli.
Enkel sjokoladekrem:
1/2 boks kesam
1 toppet ss kakao
1 ss sjokoladeprotein
3 ss sukrinmelis
4-5 dråper stevia vanilje
Og jeg og mini var på Elixia tidligere i dag, en kort og effektiv halvtime som vanlig.
Dagens økt;
5 min på mølla (alle monner drar?)
Bulgarske utfall
Sittende sidehev
Markløft
Kabelbøy
Caps // Singlet // Tights (/sponsorlinker)
Jeg vet ikke om dere ser det, men tightsen fra Under Armour har slangeskinnsmønster – utrolig kult! Høy og bred midje (akkurat som 2xu mid rise, bare mye billigere), og ikke minst veldig lang i bena – vet at mange av dere sliter med å finne det.
Nå – ut på trilletur i ettermiddagssola!
Hva kan jeg bytte bake pro me?;)
@lise: Havremel eller mandelmel 😀
denne skal prøves
ååå sikkert utrooolig dumt spørsmål, men bakepro vs Easy Bake bakeprotein? Har akkurat kjøpt en pakke bakeprotein for første gang – er det noen forskjell? Kan jeg bruke bakeprotein istedet for bakepro her? O:)
Nei, tulla. Innser at det er det samme 🙂 heehehe litt tidlig på morgenen 8)
Nam nam nam! De har jeg laget en del av ja! de er så gode de og kan jo brukes til ALT
Tenkte faktisk på de for leden, er en stund siden sist, så er vel på tide med en ny runde 😀
Det fyllet du har på disse så jo knall godt ut, må prøves
@Marlin: Det må du gjøre! 😀
@vilde: Hehe, sånt skjer. Det er det samme ja 😀
@Michelle: Det er veeldig lenge siden jeg har laget det selv 😀 Jeg skylder på at tiden ikke strekker til akkurat nå 🙄
Så utrolig fine bilder av deg og den lille, Kristine 😀
Mammaglede! 🙂